Alkali - Silika Reaksiyonu Test Cihazı

 ALKALİ – SİLİKA REAKSİYONU (ASR) NEDİR ? Alkali – Silika Reaksiyonu, çimentodaki alkali ile agregalardaki aktif silis ve nem sonucu oluşur. Aktif silis, alkali ve nemin bir araya gelmesiyle reaksiyona girerek jel kıvamında alkali silikat bileşikleri oluşturmaktadır. Bu bileşikler beton içinde şişme yapmaktadır ve betonun çatlamasına neden olan bir oluşum sürecini başlatmaktadır. Alkali – silika reaksiyonu uzun ve devamlı bir süreçtir ve çatlaklar oluştuktan sonra ise kesin bir çözümü yoktur. Bu reaksiyonuna karşı alınacak önlemlerin betonun dizaynı aşamasında uygulanması gerekmektedir.

ASR Test Kabini içerisinde beton numuneleri yaklaşık %100 rölatif nem, 20° C ile 70° C arasında muhafaza edilmektedir. Sıcaklık sapması 0.5K ‘dan daha hassastır. Sıcaklık sürekli olarak kayıt edilmekte ve grafiksel olarak gösterilmektedir.

ASR Numune Kabı 2 mm kalınlığında paslanmaz çelikten imal edilmektedir ve iç ebadı 280 x 130 x 400 (boy – en – yükseklik) cm ’dır.

Opsiyonel ASR Buhar Oluşturma Sistemi 40° C ‘den düşük sıcaklıklarda veya düşük su sıcaklıklarında kullanılabilen buhar sistemi neredeyse %100 nem oluşturabilmektedir ve yüksek basınçlı pompası ve paslanmaz çelik püskürtme memesi ile birlikte temin edilmektedir. 1.2 litre / saat kapasitelidir.

EKNİK ÖZELLİKLERİ
Uygulama
RILEM/TC-ARP/01/20 ve ASTM C 1293 standartlarına uygun olarak ASR Numune Kaplarını 60° C ve yaklaşık %100 rölatif nem altında tutmaktır. 
Ebadı
1500 x 1100 x 950 mm (boy – en – yükseklik)
Su Seviyesi
190 mm
Test Kabı Rafı
2 adet
İç Kabin
Paslanmaz çelik
Kapak
Tork kompanzasyon menteşeli 750 x 120
Sensör
RTD PT100 1/10 DIN B
Isıtma
2 x 6 kW 3*230 V (veya 400 V) aşırı sıcaklık korumalı
Kontrolör – ısıtıcı
2 sabit seviyeli röle 3 faz
Kontrolör
Duvara montaj edilebilen kabin
Kullanıcı Arabirimi
Renkli dokunmatik ekran ve online grafikli
Arabirim
Ethernet TCP/IP kontrol ve veri toplama amaçlı
Ağırlık
500 kg
Elektrik Bağlantısı
3 * 32 A 230 / 400 V, CEE fişli


Diğer Ürünler
Sıvı Aktarma / Titrasyon
Laboratuvar Alet ve Cihazları
Mikrobiyoloji
Kimyasallar, Standartlar ve Kitl
Laboratuvar Güvenliği


Haberler / Duyurular
Teknik Destek resim
kredi karti ile elektrik faturasi odeme
Kredi Karti borc Sorgulama
Eskisehir jigolo
Eskisehir Escort
Zone
Mirror