Beton Test Presi

 Standartlar: EN 12390-4, BS 1881:115, ASTM C39
Genel Özellikler:
Beton Test Presi ile Beton numunelerinde Basınç dayanımı, Yarmada Çekme dayanımı ve Karot numunelerinin dayanımı testleri yapılabilmektedir.

Aynı zamanda istenildiğinde, İkinci bir gövde olarak Eğilme Gövdeleri Cihaza bağlanarak; Kiriş Eğilme dayanımı, Bordür Eğilme dayanımı ve Parke Numunelerinin dayanımı testleri de yapılabilmektedir.

200 veya 300 ton kapasiteli, bilgisayar üzerinden tam otomatik veya servo kontrol paneli üzerinden otomatik veya manuel olarak kumanda edilebilmektedir. Manuel kullanımda da okumalar dijital göstergeden yapılmaktadır.

Cihaz ile birlikte 10x10x10 cm, 15x15x15 cm, 20x20x20 cm Küp, 75x150 cm, 15x30 cm ve 6” x 12” silindir numuneler test edilebilmektedir.

Beton Test Presi; Yükleme gövdesi, Hidrolik güç ünitesi ve Dijital grafik ekranlı okuma sisteminden oluşmaktadır.

Beton Test Presi Yükleme Gövdesi

Pres gövdesi; monoblok olup piston monoblok gövde ortasına yerleştirilmiştir.

Presin ön kapağı emniyet amacıyla tel kafesli olarak üretilmiştir.

Basma Plakaları ve Oynarbaşlık

Üst basma plakası oynar başlık sistemlidir.

Basma plakaları çok çeşitli kalıpların ve benzer parçaların test edilmesine olanak sağlar. Yüksek kalitede çelikten imal edilen her iki basma plakası da ilgili standartlarda tanımlandığı şekilde sertleştirilmiş ve düzleştirilmiştir. Basma Plakaları Yüzey Sertliği 55 HRC’dir. Alt ve Üst basma plakaları arasındaki dikey açıklık 320 mm´dir.

Ara Mesafe Parçaları

Test edilecek numune ebatlarına göre, Ara mesafe parçaları sistem ile birlikte verilmektedir.

Yükleme Silindiri Parçaları & Sınırlama Anahtarı

Bütün gövdelerde yukarı yönlü hareket eden piston bulunmaktadır. Piston çapı, cihazın kapasitesine bağlı olarak değişmektedir. Cihazda bulunun hızlı ön yükleme pompası sayesinde, Piston test başlangıcından numuneye temas edene kadar hızla hareket eder ve numuneye temas ettiğinde istenilen hıza düşer. Test bittiğinde başlama noktasına geri döner. Piston hareket mesafesi 50´mm dir. 50 mm´lik hareketten sonra, piston sınırlama anahtarına (limit switch) dokunur ve motoru durdurur.

Hidrolik Ünite ve Dijital Grafik Ekranlı Okuma Ünitesi

Maksimum kapasitesi 450 Bar olan Hidrolik ünite ve Dijital grafik ekranlı okuma ünitesi bulunmaktadır. Kullanılan basınç ölçerin hassasiyeti %0,3 dir.

Yükleme hızı 2,5 ile 20 kN/sn arasında istenilen değere set edilebilir. Yükleme hızı hassasiyeti set edilen hızın % 5´idir.

Dijital ekranlı ünitede test anında yükleme hızı, yük ve stres gibi değerler takip edilebilir.
Yazılım

Beton Test Presi ile birlikte beton test programı da ücretsiz olarak verilir. Programda numune, firma, laboratuar ve test bilgileri girilebilir. Yük-zaman grafiği, test raporları ve numune raporları alınabilir.

Teknik Özellikler:
· Basma Plakaları Arası: 320 mm
· Basma Plakaları Yüzey Sertliği: 55 HRC
· Piston Hareketi: 50 mm
· Elektrik Birimi: 220 Volt - 50 HzDiğer Ürünler
Laboratuvar ve Klinik Sarf Malze
Teknik Bilgi İndeksi
Laboratuvar Alet ve Cihazları
Mikrobiyoloji
İnkübatörler


Haberler / Duyurular
Teknik Destek resim
kredi karti ile elektrik faturasi odeme
Kredi Karti borc Sorgulama
Eskisehir jigolo
Eskisehir Escort
Zone
Mirror